GTA 5'in Kaynak Kodları Sızdırıldı

Son dönemde GTA 6 ile adından sıkça söz ettiren Rockstar Games, büyük bir sızıntıyla karşı karşıya gibi görünüyor. Şirket, 2013 yılında yayımlanan popüler oyunu GTA 5'in tüm kaynak kodlarının sızdırıldığı bir siber saldırıya maruz kaldı.

GTA 5'in kaynak kodlarının sızdırılması, başlı başına büyük bir olaydır; ancak olayın önemi, sızan kodlardaki detaylarla daha da artıyor. Çünkü bu kaynak kodlarında, GTA 6 ve Bully 2 gibi beklenen oyunlarla ilgili bazı bilgilerin bulunduğu belirtiliyor. Şirketin sosyal medya hesaplarından yapılan herhangi bir açıklama henüz gelmemiş durumda.

Sızan kaynak kodlarına göre, GTA 6 "Project Americas" adıyla kodlanmış. Bu bilgi, daha önce ortaya atılan benzer iddiaları doğrular nitelikte. Ayrıca Rockstar Games'in, GTA 5 kaynak kodlarında Bully 2'ye dair atıflar bulunuyor. Şirket, henüz bu oyunla ilgili resmi bir açıklama yapmış değil; ancak Bully 2'nin arka planda geliştirilmekte olduğuna dair işaretler mevcut.

Sızdırılan verilere ne zaman elde edildiği tam olarak bilinmiyor. Ancak bazı kaynaklara göre, bu kaynak kodları 2022 yılından beri Discord üzerinde dolaşıyor. Rockstar Games'in konuyla ilgili yeni bir açıklama yapması durumunda, kamuoyunu bilgilendireceğiz.


2023-12-25
Whatsapp Destek Servisi