VALORANT 5.01 Yama Notları

Gelin isterniz Valorant oyununa gelen yeni yama notlarını beraber inceleyelim.

Ajan güncellemeleri

Oyun yetkilileri Phoneix'i daha etkin ve aktif görmek istediklerini belirttiler. Phoneix onların tabiri ile oyunu açan agresif bir ajan olması gerekiyor bu yüzden karakter yetenekleri üzerinde aşağıdaki değikilikleri yaptılar.

Falso(Q) yeteneğine gelen yenilikler şu şekilde  (Azami parlama süresi arttı: 1,1 sn. >>> 1,5 sn.)   (Kör edici bombanın hazırlanma süresi azaldı: 0,7 sn. >>> 0,5 sn.)

Ateşten Duvar(C) yeteneğine gelen yenilik şu şekilde  (Phoenix artık duvarını bükmeyi bırakırsa silahını daha erken kuşanacak.)

Yakardöner(X) yeteneğine gelen yenilik şu şekilde  (Phoenix artık işaretlenen konumda dolu canla ve yeteneği kullandığı esnadaki zırh miktarıyla hayata dönecek.)

Oyuncuların Yoru ultisini kullanırken planlarını tam kuramadıklarını düşünen oyun yetkilileri üzerinde şu değişiklikleri yaptılar.

Boyutlararasıgeçiş(X) yeteneğine gelen yenilikler şu şekilde  (Ulti süresi arttı: 10 sn. >>> 12 sn.)   (Yeteneği bırakma süresi azaldı: 1,2 sn. >>> 0,8 sn.)

Gelelim Kay/o karakterine. Oyun yetkililerinin Kay/o karakterine bir süredir güncelleme getirmediğini fark etti ve şu değişiklikleri yaptılar.

PARÇA/Tesirli (C) yeteneğine gelen yenilikler şu şekilde  (Alan çapı azaldı: 10 metre >>> 8 metre)   (Artık görüş alanında olsa da olmasa da hasar verecek.)

İPTAL/Komut (X) yeteneğine gelen yenilikler şu şekilde  (Çöktükten sonra KAY/O'nun tekrar kaldırılma sesinin tamamını artık yalnızca silah arkadaşları duyacak.)   (Düşmanlar sadece tekrar kaldırılma başladığında kısa bir ses duyacak. Böylece ulti küreleri veya Spike'a dokunmaya benzer oynanış biçimleri ortaya çıkacak.)

OYNANIŞ SİSTEMLERİ

 • Yeni İkincil Hesap Tespit Etme Özelliği (Kuzey Amerika)
  • İkincil hesap tespit sistemlerine ekledikleri özellik, yeni oyuncuların (tüm yeni hesapları kastediyorlar) uygun beceri seviyesindeki oyuncularla öncekinden çok daha hızlı eşleştirilmesini sağlıyor.
  • Bu değişikliği önce Kuzey Amerika'da test ediyorlar. Her şeyin doğru şekilde çalıştığından emin olunca tüm dünyada uygulamaya geçecekler.
  • Test süreci 11 Temmuz 2022 haftasında başlayacak.
 • Başka bir oyuncunun yanında veya arkasında yürürken yaşanan çarpışma davranışı geliştirildi.
  • Bu durum, silah arkadaşlarınızla birbirinize yakın yürürken yaşanan gecikmeyi fazlasıyla azaltacak (bir bölgeye koşmak veya başlangıç bölgesinden çıkmak artık daha rahat olacak!).

 

 

OYUN MODLARI

 • Spike'a Hücum modundaki İkiz Avcılar artık yok edilebilir duvarlara hasar verecek.

 

 

HATALAR

PERFORMANS

 • Saf Girdi Süresi ayarı açıkken sohbet penceresinde veya arkadaş listesinde kaydırma yaptığınızda direkt olarak en yukarı veya en aşağıya gitmesine sebep olan hata giderildi.

YORU

 • Boyutlararası Geçiş yeteneğinin kullanımı sırasında dokunulmazlık durumunun istenilenden daha geç devreye girmesine sebep olan hata giderildi.

SOVA

 • Sova'nın Şok Oku'nun düşman tuzaklarına ve diğer oyun nesnelerine (oyuncular hariç) hasar vermemesine sebep olan hata giderildi.

FADE

 • Fade'in Musallat yeteneğinin bazen ince duvarların arkasındaki düşmanları ortaya çıkarmasına sebep olan hata giderildi.

2022-07-12
Whatsapp Destek Servisi